Milan pranë largimit edhe të 6 lojtarëve tjerë, në mesin e tyre ka edhe yje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan pranë largimit edhe të 6 lojtarëve tjerë, në mesin e tyre ka edhe yje

14:54 | 06 Shtator 2019

Ka gjashtë anëtarë të skuadrës së Milanit që përballen me të ardhme të pasigurta në klub lidhur me marrëveshjet e tyre aktuale.

Sipas Calciomercato, skenari i qartë i kontratës që Milani do të ndjejë urgjencë në adresimin është ai i Gianluigi Donnarumma, përcjell ORAinfo.

Portieri 20-vjeçar aktualisht është në marrëveshje deri në vitin 2021, dhe drejtimi i kuqezinjve nuk kanë qëllime të lejojnë që të futet në 12 muajt e fundit të kontratës, kështu që renditja që para se të përfundojë sezoni është një përparësi.

Përveç kësaj, raporti pohon se Milani do të duhet të hartojë se çfarë të bëjë me Mateo Musacchio, Ricardo Rodriguez dhe Hakan Calhanoglu – të gjithë ata që kanë marrëveshje që skadojnë në 2021.

Edhe pse të tre mund të mos jenë fillestarë pasi sezoni përparon, ata ende shihen si pjesë e projektit Rossoneri, shton Calciomercato, dhe për këtë arsye një rinovim nuk është përtej sferave të mundësisë për të tre.

Një situatë e ngjashme rrethon Fabio Borini: shkathtësia e tij është e dobishme për Marco Giampaolo, megjithatë nëse do të ofrohej një marrëveshje e re ka të ngjarë të jetë me një pagë shumë më të ulët.
Pepe Reina ka të ngjarë të largohet kur marrëveshja e tij do të përfundojë në dy vjet.

Ndërkohë, që skadojnë në vitin 2020 janë kontratat e Lucas Biglia dhe Jack Bonaventura.

Argjentinasi duket se do të përshëndetet me Milanin, ndërsa e ardhmja e Bonaventura varet nga ajo që ndodh tani nga fundi i sezonit. /ORAinfo/

Komento: