Milan – Rashica, vjen lajmi i shumëpritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan – Rashica, vjen lajmi i shumëpritur

20:20 | 09 Gusht 2020

Ka ardhur një lajm në lidhje me skuadrën e Milanit dhe Milot Rashicën.

Drejtuesit e Milanit janë futur në merkato në kërkim të një sulmuesi anësor të djathtë.

Samu Castillejo dhe Alexis Saelemaekers janë në dizpocion të trajnerit Pioli, por ky i fundit e konsideron belgut më shumë si një mesfushor dhe jo sulmues të mirëfilltë.

Deri më tani në listën e klubit kuqezi janë katër alternativa dhe bëhet fjalë për Jesse Lingard, Federico Chiesa, Milot Rashica dhe Gerard Deulofeu.

Chiesa është një lojtar që Pioli e njeh shumë mirë nga koha kur ai drejtonte Fiorentinën.

Problemi qëndron tek klubi violë, pasi ato nuk e lëshojnë sulmuesin pa të paktën 70 milionë euro.

Situata e Deulofeut është paksa më ndryshe dhe ai pritet të largohet nga Ëatford, tashmë që ato ranë një kategori më poshtë.

Në ditët në vijim pritet një takim i agjentit të francezit me Paolo Maldinin dhe do të diskutohet mbi rikthimin e tij në Milano.

Komento: