Milan vë në shënjestër talentin e Bayern Munich – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan vë në shënjestër talentin e Bayern Munich

19:46 | 25 Mars 2020

Milan po planifikon lëvizje të mëdha gjatë merkatos së verës.

Gjiganti italian thuhet se po planifikon një sulm veror për mesfushorin e Bayern Munich, Mickael Cuisance.

Ndryshimet priten te Milan këtë verë, me Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura që do të largohen pasi skadojnë kontratat e tyre në 30 qershor, ndërsa Franck Kessie dhe Lucas Paqueta mund ta ndjekin rrugën e tyre.

Duke pasur parasysh këtë, Gazzetta dello Sport pretendon se Cuisance përshtatet në mënyrë të përkryer në faturën e kuqezinjve të një mesfushori të ri me cilësi, të disponueshëm me një çmim të përballueshëm, përcjell lajmi.

Bayern pagoi 12 milionë euro për të nënshkruar me francezin nga Borussia Monchengladbach verën e kaluar, por ai ka luajtur vetëm tre herë për gjigantët gjermanë.

Gazeta shpjegon se skautori i Milanit, Geoffrey Moncada është një tifoz i madh i 20-vjeçarit dhe tashmë e gjurmoi atë gjatë Kupës së Botës 2019 U-20.

Mendohet se Bayern do të ishte i gatshëm të ndahej me Cuisance si huazim me detyrim për ta blerë me vetëm 10 milionë euro.

Komento: