Milani merr lajmin e keq, po largohet ylli i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani merr lajmin e keq, po largohet ylli i madh

00:01 | 17 Shtator 2020

Duket se së shpejti skuadra e Milanit do të jetë me një lojtar më pak.

Olympique Lyonnais pritet që të jenë blerës të Lucas Paqueta, i cili nuk ka udhëtuar me Milanin në Dublin për të luajtur kundër Shamrock Rovers.

Sky Sport Italia ka shkruar që skuadra e Ligue 1 e dëshiron mesfushorin brazilian por ende nuk kanë filluar bisedimet me të.

Milan përballet kundër Shamrock Rovers në Dublin nesër por Paqueta ka mbetur në kryeqytetin e modës, pas raportëve se Lyon pritet që t’i hap negociatat për të me kuqezinjtë.

Paqueta u transferua në Milan nga Flamengo për 38 milionë euro në janar të vitit 2019 por nuk ka arritur që të bind me paraqitje në San Siro.

23 vjeçari ka luajtur 44 ndeshje për Milan duke shënuar vetëm një gol dhe bërë tre asiste.

Komento: