Milani zyrtarisht nis kontaktet për transferimin e talentit argjentinas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani zyrtarisht nis kontaktet për transferimin e talentit argjentinas

21:23 | 17 Maj 2021

AC Milan zyrtarisht ka arritur që të kontaktoj me shoqërinë e mbrojtësit 24 vjeçar, Marco Senesi për të vlerësuar disponueshmërinë e lojtarit përpara afatit të transferimeve të verës.

Është raportuar më herët se Milani po ndjek edhe një herë nga afër mbrojtësin qendror të këmbës së majtë.

Argjentinasi 24-vjeçar ishte i lidhur me Milanin verën e kaluar dhe tani Rossonerët po flasin përsëri për të si një përforcim i mundshëm përpara sezonit të ardhshëm, përcjell ORAinfo.

Sipas Feyenoord Transfermarkt në Twitter, Milani në fakt ka folur ‘zyrtarisht’ me menaxhmentin e Senesi, i cili është para-zgjedhur për ekipin U23 për Argjentinën në lojërat Olimpike.

Jo vetëm kaq, por federata italiane ka pyetur edhe për disponueshmërinë e statusit të tij ndërkombëtar pasi ai ka një pasaportë italiane.

Sigurisht, fakti që ai posedon një pasaportë italiane do të ishte një bonus edhe për Milanin në negociata, pasi nuk ka nevojë të përdoret një skuadër jashtë BE-së në skuadër. /ORAinfo/

Komento: