Milanit i ofrohet mundësia për të nënshkruar me dy super lojtarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit i ofrohet mundësia për të nënshkruar me dy super lojtarë

22:20 | 23 Shtator 2020

Milanit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me dy mbrojtës qendrorë.

Rossonerët janë të dëshpëruar të nënshkruajnë me një mbrojtës të ri sa më shpejt të jetë e mundur duke pasur parasysh që Simon Kjaer dhe Matteo Gabbia janë dy opsionet e vetme për momentin.

Alessio Romagnoli dhe Mateo Musacchio janë të dëmtuar, ndërsa Leo Duarte është izolues pasi ka dalë pozitiv për Koronavirus.

Sipas gazetarit Alessandro Jacobone, Milanit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me Antonio Rudiger të Chelsea dhe Nacho Fernandez të Real Madrid, përcjell ORAinfo.

Ai shton se Matija Nastasic është gjithashtu një opsion i mundshëm, por qendërmbrojtësi me këmbë të majtë konsiderohet shumë i ngjashëm me Romagnoli nga trajneri kryesor Stefano Pioli.

Drejtori sportiv Ricky Massara është i prirur të përpiqet për Rudiger, por do të duhet të jetë një hua me mundësi për të blerë, megjithëse lojtari duket se nuk është në planin e Chelseas. /ORAinfo/

Komento: