Milanit ia ofrojnë yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit ia ofrojnë yllin e madh

00:00 | 18 Janar 2020

Agjent i anësorit , Yannick Carrasco, Dalian Yifang, i ka ofruar shërbimet e klientit të tij Milanos.

Kuqezinjtë janë lidhur vazhdimisht me një lëvizje për Carrasco për më shumë se një vit, përcjell ORAinfo.

Calciomercato raportoi muajin e kaluar se Belgu dëshiron të largohet nga Super League Kineze dhe të kthehet në Evropë për shkak të familjeve, me AC Milan, Inter dhe Roma u është ofruar shansi për ta firmosur atë.

Sipas burimit të transferimit Louis Girardi në Twitter, agjenti i Carrasc,o Christophe Henrotay i ka ofruar edhe një herë Milanit mundësinë për të nënshkruar 26-vjeçarin, i cili shënoi 17 gola dhe shtoi shtatë asistime në 25 ndeshje të ligës sezonin e kaluar./ORAinfo/

Komento: