Misioni i Milanit për të mbajtur yjet në klub – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Misioni i Milanit për të mbajtur yjet në klub

15:11 | 03 Shtator 2019

Milani raportohet se po planifikon një mision 2024 me portierin e tyre Gigio Donnarumma.

Tuttosport pretendon se tani që dritarja e transferimit të verës është mbyllur, kuqezinjtë kërkojnë të lidhin lojtarët e tyre kryesorë me kontrata afatgjata dhe ata mendojnë se Donnarumma është një përparësi, përcjell ORAinfo.

Kontrata e italianit përfundon në verën e vitit 2021 dhe Milani do të duhet të merret me agjentin e tij Mino Raiola për të zgjatur marrëveshjen e tij deri në vitin 2024.

Ai aktualisht fiton 6 milionë euro në sezon dhe marrëveshja e re duhet të ketë pagë më ta madhë.

Kjo do të eliminonte mundësinë e largimit të tij gjatë verës së ardhshme dhe gjithashtu do të rrisë vlerën e tij në tregun e transferimeve. /ORAinfo/

Komento: