Modric- Milan, vjen lajmi i fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Modric- Milan, vjen lajmi i fundit

22:47 | 09 Shtator 2019

Milan i ka bërë një ngritje të madhe në ndjekjen e mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Spekulimet e lidhën Milanin me një lëvizje për mbajtësin e tanishëm të fituesit të Ballonit, gjatë gjithë verës, me Boban dukshëm të etur për të sjellë mikun dhe bashkatdhetarin e tij në San Siro.

Spekulimet u bënë më serioze kur SportMediaset deklaruan në një moment se kuqezinjtë ishin duke përgatitur një ofertë kontrate për Modricin, përcjell ORAinfo.

Përkundër faktit që ai përfundoi të qëndronte s eModric kohët e fundit deklaroi se ne mund të mos e kemi dëgjuar fundin e tij pasi ‘ëndrra është akoma gjallë’.

Tani, Calciomercato. kanë siguruar një azhurnim duke deklaruar se është ndërmarrë një hap i madh drejt daljes nga Real Madrid i Modric.

Mediat citojnë një raport nga Don Balon i cili thotë se Real Madrid tashmë ka një “marrëveshje totale” me Ajax mbi mesfushorin Donny van de Beek.

Ardhja e Hollandezit ka të ngjarë të lë të lirë Modricin që të largohet ose me një tarifë të ulët në janar ose falas kur skadon kontrata e tij në qershor të vitit 2020. /ORAinfo/

Komento: