Mos dilni pa u vesh trash, ky është parashikimi i motit sot në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos dilni pa u vesh trash, ky është parashikimi i motit sot në Kosovë

10:58 | 22 Nëntor 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s.

Komento: