Moti: Njihuni me temperaturat e javës së ardhshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Moti: Njihuni me temperaturat e javës së ardhshme

19:17 | 16 Maj 2021

Mot i vranët javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nga java e ardhshme pritet të ketë mot të vranët dhe me intervale me diell dhe se kjo situatë me mot labil pritet deri ditën e enjte.

Sipas njoftimit nuk përjashtohen mundësitë edhe për shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftim.

Komento: