Moti sot i vranët dhe vende-vende me shi

08:00 | 30 Maj 2024
moti-sot-i-vranet-dhe-vende-vende-me-shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të jetë moti i vranët dhe vende-vende me shi. Në disa zona parashihen edhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s.

Komento: