Mourinho vjen me transferim të “çmendur” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mourinho vjen me transferim të “çmendur”

18:12 | 20 Dhjetor 2019

Tottenham, po shqyrton ofertat për Ricardo Pereira të Leicester City në janar.

Mbrojtësi i djathtë ka qenë një figurë kryesore në sezonin e shkëlqyer të Foxes deri më tani, pasi ata janë të pozicionuar në vendin e dytë në Premier League, përcjell ORAinfo.

Spurs, të cilët janë të pestët, duan të rekrutojnë një mbrojtës të ri të djathtë dhe Pereira është interesant bashkatdhetari i menaxherit të Spurs, Jose Mourinho.

Het Nieuwsblad, gazeta belge, thotë se klubi londinez ka shprehur interesimin e tyre për Pereira duke e detyruar Leicester të shikojë në opsionet e zëvendësimit, siç është Aurelio Buta i Royal Antwerp./ORAinfo/

Komento: