Mposhtet Lazio i Muriqit, mbetet larg zonës së Championsit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mposhtet Lazio i Muriqit, mbetet larg zonës së Championsit

23:06 | 08 Maj 2021

Lazio mposhtet dhe mbetet larg zonës së Champions League.

Lazio është mposhtur nga Fiorentina në udhëtim me rezultat të pastër 2:0 në kuadër të javës së 35-të në Serie A.

Vlahovic me dy gola ia dha fitoren shumë të rëndësishme vendasve, shkruan Gazeta Express.

Në këtë takim minuta pati edhe futbollisti kosovar, Vedat Muriqi, i cili u inkuadrua në minutën e 75-të të ndeshjes.

Për Lazion kjo humbje do të thotë se pothuajse i kanë humbur shpresat për vendet që dërgojnë në Champions League.

Ata gjenden në vendin e gjashtë me 64 pikë, pesë më pak se Atalanta, Juventusi dhe Milani.

Në anën tjetër, Fiorentina me këtë fitore ikë +7 larg zonës së rrezikshme.

Komento: