Mungon vetëm zyrtarizimi, Van de Beek i bashkohet gjigantit evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mungon vetëm zyrtarizimi, Van de Beek i bashkohet gjigantit evropian

15:08 | 15 Janar 2020

Ylli holandez po largohet nga Ajax.

Donny Van de Beek është shumë afër të bëhet futbollist i Real Madridit. Marrëveshja me futbollistin është kryer që disa muaj, por që deri më tani nuk mund të bindej skuadra e Ajax.

Por, oferta e fundit prej 55 milionë eurosh nga Real Madridi, duket se e ka bindur gjigantin holandez.

22 vjeçari shpejt pritet të zyrtarizohet te Realit, por që do luaj me 13 herë kampionët e Evropës nga vera e ardhshme.

Van Der Beek shihet si pasardhës i Kroos e Modric të cilët kanë kaluar të 30-tat dhe ngadalë mund të humbasin edhe pozitën e titullarit te Reali.

Komento: