Mustafi-Milan, vjen lajmi “bombë” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mustafi-Milan, vjen lajmi “bombë”

23:28 | 17 Janar 2020

Agjenti i qendërmbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi dhe mbrojtësi i Genoa, Paolo Ghiglione Tullio Tinti kanë zhvilluar bisedime me AC Milan.

Kohët e fundit u pretendua nga Sky Italia se kuqezinjtë mund të shënjestrojnë një tjetër nënshkrim në qendër të mbrojtjes këtë muaj përveç ardhjes së Simon Kjaer nga Sevilla,përcjell ORAinfo.

Dhe sipas Calciomercato, kuqezinjve duket se u është ofruar shansi për të nënshkruar Mustafin nga Arsenal.

27-vjeçari ka rënë jashtë favorit pasi ka bërë vetëm tre paraqitje në ligë gjatë gjithë sezonit dhe mund të kërkojë të ecë përpara në dritaren aktuale, pasi kishte mbërritur për 40 milion euro nga Valencia në vitin 2016.

Ndërkohë, mbrojtësi i djathtë i Xhenovas, Paolo Ghiglione, me sa duket është një tjetër emër që ishte në tryezë gjatë bisedimeve me hierarkinë e Milanos./ORAinfo/

Komento: