Ndërron jetë modelja me mbipeshë Elly Mayday – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ndërron jetë modelja me mbipeshë Elly Mayday

13:39 | 07 Mars 2019

Vetëm në moshën 30 vjeçare, vdes në luftën prej kanceri. Vdekjen e saj e konfirmoi familja e saj përmes publikimit te lajmit në rrjetet sociale.

Ashley, e njohur me emrin artistik Elly, publikonte foto e shtrirë në spital e poashtu me shenja që i kishte nga sëmundja.

Ajo ishte vetëm 25 vjeç kur ajo u sëmur me dhimbje të forta të shpinës dhe filloi betejën më të madhe të jetës së saj.

Në atë kohë, mjekët i dhanë ilaçe kundër dhimbjeve dhe i thanë se ajo duhej të humbte peshë.

“Mjeku më tha të punoja me veten time”, tha Elly për PEOPLE në 2015, përcjell ORAinfo.

Mjekët zbuluan se doli një kancer ‘ovarian’ i fazës tre dhe zakonisht gjendet vetëm në gratë pas menopauzës.

Pas një numri të operacioneve dhe muajve të kimioterapisë, Elly dukej të ishte në rrugën e shërimit.

Elly e pa modelimin si një mundësi për të ndihmuar të tjerët që po luftojnë me kancerin e vezoreve dhe tregojnë se ato janë ende të bukura. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!