Ndërtesa më e madhe në botë merr formën e gotës së çajit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndërtesa më e madhe në botë merr formën e gotës së çajit

16:58 | 25 Tetor 2021

Ndodh edhe kjo në Turqi.

Ndërtesa më e madhe në botë në formën e filxhanit të çajit.

Ky objekt është ndërtuar në Rize Turqi si simbol i faktit se ky rajon është prodhuesi më i madh i çajit në këtë vend.

Ndërtesa është 30 metra e lartë dhe kështu do të hyjë në Librin e Rekordeve Guinness.

Komento: