Ndeshja Barcelona – Getafe, këto janë formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Barcelona – Getafe, këto janë formacionet zyrtare

21:09 | 22 Prill 2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Getafes.

Barcelona ka përballë Getafen në kuadër të xhiros së 31-të të La Ligas.

“Blaugranët” kërkojnë që të shfrytëzojnë gabimin e Real Madridit dhe të afrohen me Atletico Madridin në garën për titull.

Dembele, Braithëaite, Coutinho, Fati dhe Neto mungojnë në këtë takim.

Cabaco, Chucho, Nyom mungojnë për Getafen.

Barca qëndron në vendin e katërt me 65 pikë, por që ka dy ndeshje më pak se rivalët Atletico dhe Real Madrid.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Sergio, Griezmann, Messi, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, Roberto, De Jong, Mingueza.

Getafe: Soria, Sofian, Djene, Iglesisas, Chema, Alena, Maksimovic, Damian, Cucurella, Angel, Take.

Komento: