Ndeshja Real Socidedad – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Real Socidedad – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

20:37 | 13 Janar 2021

Do të zhvillohet ndeshja Real Socidedad – Barcelona.

Barcelona dhe Real Sociedad do të luajnë kundër njëra tjetrës për ndeshjen e gjysëmfinales së Super Kupës së Spanjës.

Barcelona në këtë ndeshje do të jetë pa sulmuesin e tyre kryesor, Lionel Messi.

Më poshtë, janë formacionet e të dyja klubeve:

Barcelona: Ter Stegen,Mingueza, Araujo, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembelé, Griezmann, Braithëaite.

Real Sociedad:Ayesa. Zaldua, Aihen, Sagnan. Zubimendi. ËIllian J., Januzaj, Barrenetxea, Bautista.

Komento: