Ndryshon moti, kështu do të jetë moti nesër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndryshon moti, kështu do të jetë moti nesër

12:15 | 05 Dhjetor 2020

Parashikimi i motit për nesër, diell dhe vranësira.

Në Kosovë nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovën bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Komento: