Nëse ndodh kjo, Milan pritet t’i transferojë 5 lojtarë këtë afat kalimtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëse ndodh kjo, Milan pritet t’i transferojë 5 lojtarë këtë afat kalimtar

11:55 | 16 Shtator 2020

AC Milan mund të vendoset për një stuhi aktiviteti në ditët e fundit të merkatos në varësi të fatit të tyre në Europa League.

Rossonerët tashmë kanë nënshkruar Sandro Tonali dhe Brahim Diaz si dhe kanë rinovuar Zlatan Ibrahimoviç dhe kanë siguruar një marrëveshje të përhershme për Ante Rebic këtë verë, por prekjet e fundit janë të nevojshme për të kompletuar skuadrën.

Lajmet e fundit nga MilanNews, raportojnë se tregu i Milanit do të varet shumë nga parapërgatitjet e Europa League, përcjell ORAinfo.

Nëse Rossonerët do të fitonin tre raundet e tyre kualifikuese dhe të hynin në fazën e grupeve, mund të ketë katër ditë të nxehta në tetor, me mbylljen e tregut më 5 prurje të reja.

Ndeshja finale – raundi i Play-Off – është planifikuar për në 1 Tetor dhe nëse Milani do të arrinte në fazat e grupeve ata do të kishin të ardhura shtesë të garantuara për të forcuar mesfushën dhe role të tjera siç janë ndoshta mbrojtësi i djathtë, veçanërisht sepse ata do të kishin më shumë lojëra për të luajtur gjatë sezonit 2020-21.

Për këtë arsye negociatat për Tiemoue Bakayoko nuk janë anuluar plotësisht, por aktualisht janë në gatishmëri.

Ende ka ndryshim ekonomik por në fund të fundit mund të gjendet një zgjidhje. /ORAinfo/

Komento: