Nis rrënimi i vilave në Batllavë, dalin pamjet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nis rrënimi i vilave në Batllavë, dalin pamjet

13:19 | 24 Nëntor 2022

Në Batllavë ka nisur rrënimi i vilave që janë ndërtime pa leje.

Lajmin e ka konfirmuar Fatri Zhitia, zëdhënës në Komunën e Podujevës.

Ai tha se rrënimi i vilave pa leje ka nisur sot në mëngjes dhe pritet të rrënohen pesë vila.

“Ka fillu sot në mëngjes aksioni për rrënimin e vilave. Planifikohen 5 vila me u rrënu. Ditën e hënë ka pas me u zhvillu ky aksion , policia ka kërku me u shty për sot për shkak të zhvillimeve”, tha Zhitia për Express.

Ai tha se nuk ka rezistencë nga banorët aty dhe ato vila që po rrënohen janë ndërtime pa leje.

Komento: