Një drekë shumë e shijshme me speca të mbushur me djathë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Një drekë shumë e shijshme me speca të mbushur me djathë

09:37 | 19 Qershor 2019

Speca të mbushur me djathë për drekë të lehtë.

Drekë e lehtë dhe e shpejtë, ideale për këto temperatura të larta të verës

Racion i shijshëm të cilin të gjithë e duan, përgatitet shpejt dhe thjesht, transmeton Telegrafi.

Për përgatitjen e këtij ushqimi nevojiten:

– 250 – 300 g djathë;

– 7 speca të vegjël;

– 1 vezë;

– 2 lugë grizë;

– 3 lugë proshutë;

– 2 lugë ullinj të grirë;

– vaj;

– 1 domate;

– bën edhe domate të ziera pak;

– borzilok; moraçë, fletë spinaqi.

Përgatitja:

Specat lani dhe hiqjani farat, pastaj mbyllni me rrathë domatesh.

Tepsinë lyeni me vaj dhe radhisni specat.

Lyeni me vaj dhe shtoni pak domate të ziera rreth 100 ml.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!