Nokia vjen me super telefon, befason me çmim të lirë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Nokia vjen me super telefon, befason me çmim të lirë

10:01 | 17 Korrik 2019

Nokia 2.2 me ekran thuajse të plotë dhe çmim shumë të lirë.

Vetëm një rreth i vogël, ia pamundëson ta ketë ekranin e plotë.

Gjatë muajit të kaluar, ishte bërë e ditur se Nokia 2.2 do të lansohet për të gjitha tregjet, megjithatë, është lansuar vetëm në Shtete e Bashkuara, transmeton Telegrafi.

Me 125 euro, telefoni e ka vetëm një rreth të vogël në pjesën e sipërme të ekran, kamerë që regjistron fytyrën që ta mundësojë hapjen, si dhe butonin për Google Assistant që të kryejë pagesat.

Në pjesën e poshtme është një shirit, megjithatë me çmimin e lirë me të cilin është lansuar, duhet të jetë shumë i mirë, për shkak se mjafton hapësira 571 inç HD+ me kamerë përpara.

Specifikat i ka mjaft të mira, meqenëse është e pajisur me procesorin MediaTek A22, q është më i shpejti, te telefonat me këtë buxhet.

Telefoni Nokia 2.2 ka 3GB të Ram dhe 32GB, ndërsa punon me sistemin Android 9 Pie, ndërsa për dy vit mund të përditësohet me OS.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!