Objektivi i Milanit transferohet në Ajax – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Objektivi i Milanit transferohet në Ajax

00:01 | 15 Gusht 2019

Gjigantët holandezë Ajax ka filluar bisedime me Dinamo Zagreb për të nënshkruar me objektivin e Milanit, Daniel Olmo.

Mesfushori është një produkt i akademisë të të rinjve Barcelonës, dhe bëri përshtypje për ekipin kombëtar Spanjoll në Kampionatin Evropian të fundit nën 21 vjeç, duke ndihmuar në fitimin e trofeut, përcjell ORAinfo.

Olmo ishte në objektivat e Milanit, por pa ndonjë ofertë konkrete.

Mundo Deportivo pretendon se Ajax i ka ofruar Zagrebit 22 milion euro dhe i kanë ofruar një vlerë rishitje 40 përqind në marrëveshje për ta sjellë Olmo në Hollandë këtë verë. /ORAinfo/

Komento: