Orari i mundshëm i ndeshjeve në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Orari i mundshëm i ndeshjeve në Serie A

23:30 | 28 Maj 2020

Serie A pritet të rikthehet më 20 qershor.

Tashmë është edhe zyrtare, nëse situata vazhdon të jetë ashtu si tani në Itali, Serie A rinis sezonin me 20 qershor.

Medait italiane raportojnë se në javën e parë, mund të luhen ndeshjet e mbetura të xhiros së 25, për të vazhduar më pas me ndeshje në vikend dhe në mesjavë deri më 2 gusht.

Por, para rinisjes së sezonit, do të luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finalja e Kupës së Italisë, në mënyrë që më pas të mbetet vetëm Serie A.

Gjysmëfinalet Juventus-Milan dhe Napoli-Inter do të luhen me 13-14 qershor, më pas finalja me 17 qershor në stadiumin e Romës, Olimpico.

Ndeshjet e para gjysmëfinale kanë përfunduar Milan 1-1 Juventus dhe Inter 0-1 Napoli.

Sky Sport Italia ka publikuar orarin e të gjitha ndeshjeve deri në fund të kampionatit, ndërsa orari zyrtar do të mësohet nesër, raporton Express.

Orari i mundshëm sipas Sky Sport:

Ëeek 25 (June 20-21)

Atalanta-Sassuolo

Inter-Sampdoria

Torino-Parma

Verona-Cagliari

Ëeek 27 (June 23-24)

Atalanta-Lazio

Bologna-Juventus

Fiorentina-Brescia

Genoa-Parma

Hellas Verona-Napoli

Inter-Sassuolo

Lecce-Milan

Roma-Sampdoria

Spal-Cagliari

Torino-Udinese

Ëeek 28 (June 27-28)

Brescia-Genoa

Cagliari-Torino

Juventus-Lecce

Lazio-Fiorentina

Milan-Roma

Napoli-Spal

Parma-Inter

Sampdoria-Bologna

Sassuolo-Hellas Verona

Udinese-Atalanta

Ëeek 29 (June 30-July 1)

Atalanta-Napoli

Bologna-Cagliari

Fiorentina-Sassuolo

Genoa-Juventus

Hellas Verona-Parma

Inter-Brescia

Lecce-Sampdoria

Roma-Udinese

Spal-Milan

Torino-Lazio

Ëeek 30 (July 4-5)

Brescia-Hellas Verona

Cagliari-Atalanta

Inter-Bologna

Juventus-Torino

Lazio-Milan

Napoli-Roma

Parma-Fiorentina

Sampdoria-Spal

Sassuolo-Lecce

Udinese-Genoa

Ëeek 31 (July 7-8)

Atalanta-Sampdoria

Bologna-Sassuolo

Fiorentina-Cagliari

Genoa-Napoli

Hellas Verona-Inter

Lecce-Lazio

Milan-Juventus

Roma-Parma

Spal-Udinese

Torino-Brescia

Ëeek 32 (July 11-12)

Brescia-Roma

Cagliari-Lecce

Fiorentina-Hellas Verona

Genoa-Spal

Inter-Torino

Juventus-Atalanta

Lazio-Sassuolo

Napoli-Milan

Parma-Bologna

Udinese-Sampdoria

Ëeek 33 (July 14-15)

Atalanta-Brescia

Bologna-Napoli

Lecce-Fiorentina

Milan-Parma

Roma-Hellas Verona

Sampdoria-Cagliari

Sassuolo-Juventus

Spal-Inter

Torino-Genoa

Udinese-Lazio

Ëeek 34 (July 18-19)

Brescia-Spal

Cagliari-Sassuolo

Fiorentina-Torino

Genoa-Lecce

Hellas Verona-Atalanta

Juventus-Lazio

Milan-Bologna

Napoli-Udinese

Parma-Sampdoria

Roma-Inter

Ëeek 35 (July 21-22)

Atalanta-Bologna

Inter-Fiorentina

Lazio-Cagliari

Lecce-Brescia

Parma-Napoli

Sampdoria-Genoa

Sassuolo-Milan

Spal-Roma

Torino-Hellas Verona

Udinese-Juventus

Ëeek 36 (July 25-26)

Bologna-Lecce

Brescia-Parma

Cagliari-Udinese

Genoa-Inter

Hellas Verona-Lazio

Juventus-Sampdoria

Milan-Atalanta

Napoli-Sassuolo

Roma-Fiorentina

Spal-Torino

Ëeek 37 (July 28-29)

Cagliari-Juventus

Fiorentina-Bologna

Hellas Verona-Spal

Inter-Napoli

Lazio-Brescia

Parma-Atalanta

Sampdoria-Milan

Sassuolo-Genoa

Torino-Roma

Udinese-Lecce

Ëeek 38 (August 1-2)

Atalanta-Inter

Bologna-Torino

Brescia-Sampdoria

Genoa-Hellas Verona

Juventus-Roma

Lecce-Parma

Milan-Cagliari

Napoli-Lazio

Sassuolo-Udinese

Spal-Fiorentina

Komento: