Pamje, kështu përhapet koronavirusi tek njerëzit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pamje, kështu përhapet koronavirusi tek njerëzit

11:44 | 10 Mars 2020

Koronavirusi është duke u përhapur në gjithë botën.

Një video e postuar në Twitter që brenda pak minutave është bërë virale, tregon më së miri se si përhapet Koronavirusi që njihet me emrin COVID-19.

Në video shihet se si duhet mbajtur higjiena në nivel, me qëllim që të shmanget kontakti me virusin që është përhapur në më shumë se 100 shtete.

Videoja është realizuar nga ministria e Shëndetësisë së Arabisë Saudite, dhe ka për qëllim të rrit vetëdijen e qytetarëve që të kujdesën për higjenën e tyre.

Ndryshe deri më tani në Kosovë nuk ka të infektuar nga Koronavirusi.

Shikoni videon e publikuar më poshtë:

Komento: