Pamje si në filma, ja si trajtohen tmerrshëm fëmijët nëpër kopshte private – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pamje si në filma, ja si trajtohen tmerrshëm fëmijët nëpër kopshte private

12:43 | 09 Korrik 2019

Pamje të tmerrshme se si trajtohen fëmijët nëpër kopshte private.

Carmel Mauda, një vajzë 25 vjeçare, u arrestua dy javë më parë për keqtrajtimin e fëmijëve në një qendër ditore në Jerusalem, Izrael.

Në videot e regjistruara nga kamerat e dhomës mund të shihni se si ai hedh një fëmijë në tokë, një tjetër e ngre përafërsisht, ndërsa ulet në krye për ta penguar atë.

Në të njëjtën mënyrë, vërehet se edhe pse një mësues tjetër është i pranishëm, ajo nuk bën asgjë për të shmangur keqtrajtimin që marrin fëmijët, edhe kur njëri prej tyre është i lidhur mbrapa një karrige.

Nga ana tjetër, kur prindërit vëzhgonin imazhet, ata shkuan menjëherë për të protestuar në shtëpinë ku jeton mësuesi, kur nuk kanë marrë përgjigje, ata shkaktuan një zjarr që kontrollohej më vonë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!