Panik të Milan, pas Calhanoglu dhe Donnarumma, edhe ylli i madh mund të largohet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Panik të Milan, pas Calhanoglu dhe Donnarumma, edhe ylli i madh mund të largohet

17:56 | 21 Qershor 2021

Arsenal është i interesuar për mesfushorin e AC Milanit, Franck Kessie, që ka hyrë në vitin e fundit të kontratës.

Mesfushori i Bregut të Fildishtë ka zhvilluar 36 ndeshje edicionin e kaluar, duke pasur rol të rëndësishëm te “Rossonerët”.

Sidoqoftë, klubi italian ndoshta do detyrohet ta shesë Kessie shkaku i gjendjes ekonomike.

Gazzetta dello Sport, Milan është i sigurt se mund të fitojnë 42 milionë euro për 24-vjeçarin, edhe pse ka edhe 12 muaj kontratë.

Arsenal thuhet se është duke prirë garën, dy vite pasi tregoi interesim për qendërmesfushorin.

Ndërkohë për Kessie kanë interesim edhe disa klube tjera, ndër to edhe gjigantët e Premierligës.

Komento: