Parma – Juventus, befasi në formacionet startuese – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Parma – Juventus, befasi në formacionet startuese

12:07 | 24 Gusht 2019

Sot do të nis sezoni 2019/2020 në Serie A.

Ndeshja e parë do të jetë ajo mes Parmës dhe Juventusit, që luhet në Tardini, duke filluar nga ora 18:00.

Kampionët e Italisë pritet të startojnë këtë sezon me Paulo Dybala, Douglas Costa dhe Cristiano Ronaldon në fazën e sulmit.

Ndërsa nga transferimet e ardhura, nga minuta e parë do të jetë Adrien Rabiot.

Formacionet e mundshme:

Parma: Sepe; Laurini, Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo; Hernani, Brugman, Barillà; Kulusevski, Inglese, Gervinho

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Rabiot; Douglas Costa, Dybala, Ronaldo

Komento: