Pas debaklit të sotëm, Milan merr një lajm të mirë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas debaklit të sotëm, Milan merr një lajm të mirë

19:43 | 22 Dhjetor 2019

AC Milan, e mbylli vitin 2019 në mënyrën më të keqe të mundshme, pasi humbi 0-5 kundër Atalantas.

Sezoni është ende vetëm në mes dhe gjithçka mund të ndodhë, por duket shumë e zymtë për kuqezinjtë, për këtë arsye menaxhmenti dëshiron të forcojë ekipin gjatë tregut të ardhshëm të transferimit të janarit, përcjell OAinfo.

Të dy Boban dhe Pioli duan ta transferojnë Zlatan Ibrahimoviç dhe po bëjnë presion që sulmuesi suedez në ekip të vijë në janar. Ndërkohë, Sky Sport ka sjellë azhurnime të reja në pjesën e mbrojtjes.

Si do të jenë lëvizjet e Milanit në dy javët e ardhshme? Sipas ekspertit të tregut të transferimeve, Gianluca Di Marzio, Milano vazhdon bisedimet me Barcelona në lidhje me Jean-Clair Todibo.

Blaugrana janë të gatshëm ta shesin lojtarin dhe ata po bisedojnë me lojtarin, ok i të cilit është i nevojshëm. Atëherë mund të ketë zhvillime vendimtare në negociatat midis klubeve.

Sa i përket Ibrahimovic, ylli suedez është ende në krye të listës së menaxhimit të Milanit, siç shprehen nga trajneri dhe vetë drejtuesit. Sidoqoftë, nëse një përgjigje nuk arrin shpejt, do të jetë e nevojshme që të përqendroheni te lojtarët e tjerë./ORAinfo/

Komento: