Pas dënimit të UEFA-s, ky është lojtari parë që do të largohet nga Milani

15:23 | 15 Dhjetor 2018

Raportet e fundit sugjerojnë se Milan nuk do të përdorë opsionin e tyre për të blerë Gonzalo Higuain nga Juventusi, ndërsa ai mund të shkojë edhe në Chelsea në janar përcjell ORAinfo.

Rossonerët e kishin nënshkruar me kredi me një kosto prej 18 milion euro me një opsion për të blerë në fund të sezonit për 36 milionë euro të tjera.

Kjo kosto tashmë po ngrihet , që kur UEFA vendosi që Milani do të kishte 12 milion euro në të ardhurat e pjesëmarrjes së Europa League, ndërkohë që skuadra e tyre do të rikthehej në 21 lojtarë për dy sezonet e ardhshme dhe një ndalim evropian e bën të ardhmen e tyre deri në vitin 2021, të paqëndrueshme.

Burime të shumëfishta nga Sky Sport Italia në Corriere della Sera dhe të tjerë të tjerë pretendojnë pronarët e Menaxhimit Elliott nuk janë të etur për të kaluar me shpenzimet shtesë për të mbajtur një lojtar që bëri 31 vjeç këtë muaj.

Higuain ka shënuar shtatë gola në 16 ndeshje konkurruese këtë sezon, të njëjtin numër si produkti i të rinjve Patrick Cutrone në 18 paraqitje./ORAinfo/

Komento: