Pas humbjes nga Watford, ja çka thotë Solskjaer – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas humbjes nga Watford, ja çka thotë Solskjaer

21:17 | 22 Dhjetor 2019

Flet Solskjaer.

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer u befasua nga natyra e ngadaltë e performancës së gjysmës së parë të skuadrës së tij kundër Watford, duke sugjeruar që skuadra e tij luante sikur të ishte një ndeshje miqësore.

Norvegjezi u zhgënjye pasi pa ekipin e tij të humbiste 2-0 në Vicarage Road.

Ishte humbja e parë e United në shtatë ndeshje dhe do të thotë se ata mbesin në pozitën e 8-të në tabelën e Premieligës, përcjell lajmi.

“Ne e filluam lojën ngadalë”, i tha Solskjaer Sky Sports.

“Gjysma e parë ishte shumë, shumë e dobët nga të dy palët dhe kur ju pranuat dy gola si ne në vazhdimësi të shpejtë me dy goditjet e tyre në portë, ne i dhamë vetes shumë për të bërë”.

“Ne kemi qenë duke bërë mirë, por ju duhet të fitoni çdo pikë të vetme në këtë ligë. Ishte shumë e ngadaltë, ishte si një dëshmi në pjesën e parë nga të dy skuadrat”.

Komento: