Pas humbjes turpëruese, Milan merr këtë vendim për Piolin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas humbjes turpëruese, Milan merr këtë vendim për Piolin

15:12 | 24 Dhjetor 2019

Drejtori i AC Milan, Stefano Pioli është i pasigurt nëse do ta udhëheqë edhe më tutje ekipin rossonerë.

54-vjeçari zëvendësoi Marco Giampaolo në stol në San Siro në një marrëveshje që supozohet të zgjasë deri në verën e 2021, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, sipas raportit të fundit, performanca e Piolit do të vlerësohet në fund të sezonit dhe më pas do të vendoset nëse ai do të vazhdojë apo do të ketë një zëvendësim të kuqezinjve për sezonin 2020-21.

Në 10 ndeshjet e tij të para në krye, ish-menaxheri i Interit ka arritur të sigurojë vetëm tre fitore së bashku me tre barazime dhe katër humbje të cilat e lanë klubin në pozitën e 11-të të tabelës së ligës duke kaluar në pushimin e dimrit me 21 pikë pas 17 ndeshje, 14-prapa renditjes së katërt si Roma.

Një nga ato humbje erdhi në ndeshjen kundër Atalantës më 22 dhjetor ku Milan pësoi një goditje 5-0 e cila ishte humbja e tyre më e keqe në dekada./ORAinfo/

Komento: