Pasagjerët alarmohen, kabina mbushet plot me tym në mes të fluturimit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pasagjerët alarmohen, kabina mbushet plot me tym në mes të fluturimit

11:22 | 03 Nëntor 2022

Alarmohen pasagjerët, kabina mbushet plot me tym në mes të fluturimit.

Pati panik në një fluturim Delta nga Atlanta në Los Angeles kur kabina u mbush me tym.

Ngjarja ka ndodhur të martën e kaluar, në fluturimin 2846 të Delta. Për shkak të incidentit, avioni bëri një ulje emergjente në Albuquerque, New Mexico.

Në një video të regjistruar nga një prej pasagjerëve, kabina shihet duke u mbushur me tym nga përpara. Dukshmëria brenda ishte e kufizuar.

Dëshmitari okular tha se piloti u tha 193 pasagjerëve se presioni i vajit në motorin e duhur kishte rënë dhe avioni kishte humbur fuqinë.

Katër stjuardesa u ngritën dhe u shpërndanë ujë pasagjerëve të cilët ishin në gjendje të çorientuar sepse mendonin se motorët ishin fikur dhe avioni thjesht po rrëshqiste në ajër.

Përfundimisht, pilotët ishin në gjendje ta ulnin avionin në mënyrë të sigurt në Albuquerque.

Komento: