Përfundon gjithçka! Mandzukic kryen testet mjekësore në këtë klub – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon gjithçka! Mandzukic kryen testet mjekësore në këtë klub

11:29 | 22 Dhjetor 2019

Mario Mandzukic i ka ditët e numëruara në Juventus.

Ylli kroat i cili vesh fanellën e Juventus pritet të largohet nga qyteti i Torinos gjatë merkatos së janarit.

Mandzukic thuhet të jetë parë në Katar, ku po kryen testet mjekësore tek skuadra e Al – Duhail, transmeotn lajmi.

Mario ishte afër transferimit tek kjo skuadër edhe gjatë merkatos së verës, por një marrëveshje nuk u finalizua.

Mandzukic ka shënuar 44 gola dhe ka shtuar 18 asistime me Juventus, që kur kaloi nga Atletico Madrid në vitin 2015.

Mbetet të shihet nëse do të zyrtarizohet kalimi i tij tek Al – Duhail.

Komento: