Përfundon “telenovela”, këtë fanellë do ta vesh Fernandes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon “telenovela”, këtë fanellë do ta vesh Fernandes

16:05 | 02 Shtator 2019

Portugezi do të jetë pjesë e Los Blancos.

Bruno Fernandes është drejt transferimit te Real Madrid. Mesfushori i Sportingut, pasi nuk arriti që të kompletonte transferimin te Manchester United, ka vendosur që të vijojë karrierën në “Santiago Bernabeo”.

Marrëveshja është arritur për shifrën e 70 milionë eurove, teksa në orët në vijim pritet që të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshje. Pas një fillimi aspak të mirë të kampionatit, skuadra merengues është e vendosur për të bërë një tjetër investime të rëndësishëm.

Modric dhe Kroos në këtë fillim sezoni nuk po gëzojnë një formë të mirë.

Komento: