Pioli emëron lojtarët për ndeshjen e sotme kundër Nice, ka befasi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli emëron lojtarët për ndeshjen e sotme kundër Nice, ka befasi

11:53 | 31 Korrik 2021

Milani do të përballet me Nicën këtë mbrëmje në atë që do të jetë përballja e tyre e tretë miqësore e fushatës para-sezonale.

Stefano Pioli ka emëruar skuadrën e tij prej 22 lojtarësh për lojën dhe ka disa zgjedhje interesante.

Mike Maignan dhe Olivier Giroud, të cilët filluan stërvitjet me skuadrën të martën, të dy janë përfshirë në skuadër dhe pritet të luajnë. Portieri madje mund të luajë nga minuta e parë, ndërsa sulmuesi duhet të zbresë nga stoli.

Pioli ka vendosur të përjashtojë lojtarët si Jens Petter Hauge dhe Lorenzo Colombo, të cilët të dy kanë qenë të lidhur me transferimet këtë verë. Ky i fundit duhet të largohet me hua ndërsa Norvejani mund të shitet në mënyrë të përhershme.

Në lajme të tjera, Davide Calabria është rikthyer pas shërimit nga operacioni dhe mund të luajë nga fillimi, në një betejë me Matteo Gabbia për vendin. Hidhini një sy listës së plotë të skuadrës më poshtë, siç raportohet për herë të parë nga MilanNews.

Portierët: Maignan, Tatarusanu.

Mbrojtësit: Tomori, Kalabria, Romagnoli, Theo, Ballo-Toure, Caldara, Conti, Gabbia.

Mesfushorët: Di Gesù, Krunic, Tonali, Pobega, Saelemaekers, Robotti.

Sulmues: Rebic, Leao, Diaz, Giroud, Castillejo, Maldini.

Komento: