Pioli po konsideron tre zgjidhje për të zëvendësuar Ibrahimovic në formacionin startues të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli po konsideron tre zgjidhje për të zëvendësuar Ibrahimovic në formacionin startues të Milanit

10:36 | 26 Shtator 2020

Përgatitjet vazhdojnë për Milanin, pasi lojtarët e Stefano Pioli do të përballen me Crotone nesër në mbrëmje në Stadio Ezio Scida dhe do të dëshirojnë të konfirmojnë fillimin e tyre pozitiv të sezonit.

Rossonerët deri më tani kanë mundur Shamrock Rovers dhe Bodo / Glimt në Ligën e Evropës dhe Bolonjën në hapjen e Serie A.

Crotone do të jetë një provë tjetër për ekipin e Piolit për të konfirmuar formën e tyre pozitive.

Sidoqoftë, Rossonerët do të duhet të merren me mungesën e Zlatan Ibrahimovic, i cili doli pozitiv për COVID-19 para ndeshjes kundër Bodo / Glimt.

Kështu, trajneri i Milanit tani po shqyrton opsionet e tij për të zëvendësuar Ibrahimovic, i cili pritet të humbasë të paktën dy ndeshjet e ardhshme (Crotone dhe Rio Ave), përcjell ORAinfo.

Siç raportohet nga Corriere della Sera, sipas të gjitha gjasave do të jetë Ante Rebic ai që do të zëvendësojë Suedezin në formacionin kundër Crotone.

Por kundër Rio Ave do të jetë një arrë më e ashpër për t’u thyer, pasi kroati pezullohet.

Për këtë arsye, Pioli ka dy mendime në mendje.

Ai ose do të mbështetet te i riu Lorenzo Colombo ose do të përpiqet të përshpejtojë shërimin e Rafael Leao, i cili kishte kaluar 25 ditë karantinë dhe sapo ka rifilluar trajnimin. /ORAinfo/

Komento: