Pioli ‘qon në qiell’ lojtarët e tij, tregon synimin e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli ‘qon në qiell’ lojtarët e tij, tregon synimin e skuadrës

10:14 | 23 Shtator 2021

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli beson se ekipi i tij mund të shkojë aq larg sa të dëshirojë për sa kohë që ata kanë qëndrimin dhe vendosmërinë e duhur.

Pioli foli për Milan TV pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Venezia, gjatë së cilës skuadra e tij u mundua për mbi 65 minuta para se të dilte përfundimisht nga bllokimi përmes Brahim Diaz, para se Theo Hernandez të mbyllte lojën 12 minuta nga koha e rregullt.

Ishte larg një shfaqjeje të cilësisë së mirë, por Rossonerët qëndruan atje, mbetën të përbërë dhe shfrytëzuan shansin e madh që u paraqit.
Më poshtë janë komentet e Piolit, siç transmetohen nga MilanNews, përcjell ORAinfo.

“Ne luajtëm një lojë serioze dhe të vendosur. Kishte një mungesë të vogël të cilësisë në pjesën e parë. Nëse nuk i prishni këto lojëra bëhet e vështirë, por unë jam i kënaqur me performancën. Tifozët na ndihmuan shumë dhe ne ishim të durueshëm”, tha ai.

“Ju duhet t’i përshtatni të dy qëndrimet me cilësinë e ekipit. Kështu që ju mund të shkoni larg. Kushdo që është më shumë një ekip nga fillimi në fund ka më shumë shanse për të fituar. Nëse kombinojmë cilësinë, mund të shkojmë larg”.

Për lëvizjen e lojtarëve sulmues: “Unë mendoj se faza jonë mbrojtëse varet shumë nga puna e lojtarëve të parë. Ne shpenzojmë shumë, por kemi një disponueshmëri të madhe dhe kjo na jep një avantazh. Duhet të vazhdojmë kështu ”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: