Plasë konflikti mes Zidanit dhe Perez, “mollë sherri” ky futbollist – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Plasë konflikti mes Zidanit dhe Perez, “mollë sherri” ky futbollist

22:26 | 21 Dhjetor 2019

Zidane, dëshiron më shumë të ardhme te Real Madrid, por Florentino Pérez nuk e kupton pse.

Rezultatet e mira dhe rritja e ekipit bardheblu kanë lejuar që kriza institucionale të qetësohet për një kohë.

Sidoqoftë, përplasja e mendimeve vazhdon të ndodhë kur marrin vendime, përcjell ORAinfo.

Momenti i ri i bezdisshëm mes Zizou dhe presidentit, ndodhi për shkak të lojtarit që francezi ka të dytin në listën e tij pas Kylian Mbappé.

Simboli i mosmarrëveshjes ishte Jadon Sancho. Ekziston një vlerësim i shkëlqyer në Madrid në lidhje me anglezin premtues, por obsesioni me ardhjen e tij vjen nga Zidane.

Ndërsa stafi i stërvitjes dëshiron ta nënshkruajë atë dhe ta sigurojë atë për verën në vijim, Florentino mbron praninë e Vinícius Júnior dhe Rodrygo Goes në skuadër, duke pretenduar se me ta klubi ka të ardhme të mjaftueshme në frontin e sulmit./ORAinfo/

Komento: