Po e kërkon që dy vite, Milan tani vendos ta blej sulmuesin nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po e kërkon që dy vite, Milan tani vendos ta blej sulmuesin nga Serie A

09:56 | 21 Qershor 2021

AC Milan duket se është i interesuar të nënshkruajë Mattia Zaccagni nga Hellas Verona pavarësisht fatit të Hakan Calhanoglu.

Gazetari italian, Pietro Balzano Prota ka dhënë një azhurnim mbi situatën e Zaccagni pasi ai ka qenë i lidhur intensivisht me një lëvizje në Milano gjatë dy ditëve të fundit, përcjell ORAinfo.

Ai konfirmon se Rossonerët do të donin të përfshinin Andrea Conti në negociata pasi ai është jashtë planeve të klubeve dhe është me interes për Hellas Verona.

Napoli dhe Lazio janë të dy të interesuar edhe për sulmuesin 26-vjeçar, por për momentin Zaccagni i ka dhënë përparësi Rossonerëve.

Ai shton se italiani nuk është domosdoshmërisht një zëvendësim për Calhanoglu pasi ai nuk do të ishte titullar, por më tepër thellësi sulmuese.

Në një cicërimë vijuese, Prota përmend se është e mundur që Zaccagni të sillet si një ‘kartë e egër’ për sulmin pasi ai është gjithashtu i aftë të luajë në krahun e majtë, duke shtuar se për mendimin e tij klubi po mendon potencialisht duke shitur Rafael Leao. /ORAinfo/

Komento: