Policia jep detaje për aksidentin në Prishtinë ku u goditën dy vajza – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Policia jep detaje për aksidentin në Prishtinë ku u goditën dy vajza

23:12 | 28 Qershor 2022

Një aksident i rëndë ka ndodhur sonte në orët e vona në Prishtinë, ku dy vajza u goditën nga një veturë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 22:00, është raportuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë. Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë një veturë dhe dy këmbësore, të cilat kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtave u është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor”, tha Borovci.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti.

Komento: