Postimi i pare i presidentit Thaçi për vitin 2019, flet për dy marrëveshje që po e presin Kosovën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Postimi i pare i presidentit Thaçi për vitin 2019, flet për dy marrëveshje që po e presin Kosovën

11:40 | 01 Janar 2019

Pesidenti i Kosovës Hashim Thaci, ka bërë me dije se viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë dhe i arritjes së marrëveshjes përfundimtare Kosovë – Serbi.

Kështu shkruan Presidenti në Facebook, në këtë paradite të datës 1 janar:

Mirëmëngjesi miq,

Përderisa viti 2018 ishte viti i Ushtrisë së Kosovës, viti që sapo filluam do të jetë viti i hapjes së kufirit Kosovë – Shqipëri dhe i arritjes së marrëveshjes përfundimtare Kosovë – Serbi. HTH.

Komento: