Princi i Arabisë Saudite që u martua me vajzën 43 vjet më të re, zbulohet sa milion dollarë pagoi për ta marrë nuse – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Princi i Arabisë Saudite që u martua me vajzën 43 vjet më të re, zbulohet sa milion dollarë pagoi për ta marrë nuse

09:07 | 03 Shkurt 2020

Nusja e Emirateve të Bashkuara Arabe, mori dhurata të shumta për martesën e saj, por që të bëhej nuse e kësaj familjeje asaj iu ofruan rreth 50 milion dollarë.

Një karrocë e mbushur me dhurata për nusen dhe familjen e saj, u pa gjithashtu në vendim e dasmës. Storiet rreth kësaj dasme janë bërë virale në internet, me plot reagime që e përshkruajnë atë.

Një përdorues i Twitter, Amal Abdul përshkroi dasëm me detajet e saj.

Ai shkroi: “Sulltan bin Salman, princi saudit 68 vjeç u martua me një vajzë 25 vjeçare. çmimi i saj ishte rreth 50 milion dollarë, kishte diamanta si dhuratë, dhe madje edhe diamant në fustanin e saj të dasmës”.

Ai ishte i pari Saudit, Arab apo Mysliman që udhëtoi në hapësirë, të cilën e bëri në 1985 në anijen hapësinore të NASA-s Discovery. Babai i tij ka qenë mbret i Arabisë Saudite që nga 2015.

Komento: