Prishtina e mrekullueshme, triumfon me përmbysje ndaj Bodo/Glimt – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Prishtina e mrekullueshme, triumfon me përmbysje ndaj Bodo/Glimt

22:07 | 05 Gusht 2021

Prishtina e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Bodo/Glimt në kuadër të Ligës së Konferencës.

Skuadra e drejtuar nga Zekerija Ramadani triumfoi me përmbysje 2 – 1.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi përmes Berg që u asistua nga Solbakken (11’).

Por, në fundin e pjesës së parë, Otto John përfitoi nga një gabim i mbrojtjes dhe barazoi rezultatin (43’).

Në 45-minutëshin e dytë, Bodo/Glimt ishte më kërkuese, por nuk i konkretizoi rastet.

Derisa, Prishtina po mbrohej, Lode bëri gabim skandaloz duke shënuar autogol me kokë, pasi nuk u kuptua me portierin (84’).

Ky gol ishte i mjaftueshëm që Prishtina të fitojë këtë ndeshje, derisa e kthimit do zhvillohet me 12 gusht.

Komento: