Prishtina zbardhet nga bora – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Prishtina zbardhet nga bora

23:41 | 29 Nëntor 2020

Bie bora e parë në Prishtinë.

Sonte ka nisur të bie bora e parë në kryeqytet.

Reshjet e para të borës kanë rënë sonte në orët e vona në Prishtina. Nga pamjet shihet se reshjet janë të rralla ndërkohë që sonte janë shënuar temperatura të ulëta në vend.

“Prishtina Weather” ka parashikuar në fundjavë afrimin e një cikloni nga Atlantiku përgjatë Italisë, që sjell shtim të vranësirave, e më pas nga dita e hënë kalimi i një fronti të ftohtë sjell kushte për reshje shiu, e me ulje të temperaturave reshjet e shiut të përzien edhe me borë.

Indeksi i cilësisë së ajrit ditëve të ardhshme do të mbes në vlera të dobëta dhe shumë të dobëta, shkaku edhe i motit të qëndrueshëm. Vende-vende mund të zbres në vlera mesatare gjatë ditës, e në mbrëmje të kaloj edhe në vlera jashtëzakonisht të dobëta.

Komento: