PSG po ia merr yllin e madh Interit

10:25 | 09 Janar 2019

Paris Saint-Germain thuhet se ka treguar interes për yllin e Interit, mesfushorin Radja Nainggolan dhe Lorenzo Pellegrini të Romës përcjell ORAinfo.

Sipas Paris United, PSG zhvilloi bisedime me përfaqësuesit e Nainggolan për të diskutuar një lëvizje të janarit për Interin.

Për më tepër, Sky Sport Italia pretendon se gjigantët francezë iu afruan Romës për të pyetur për disponueshmërinë e Pellegrini.

PSG ka nevojë për përforcime në mesfushë, pasi Adrien Rabiot është vendosur të bashkohet me Barcelonën dhe Lassana Diarra pritet të dalë në pension këtë muaj./ORAinfo/

Komento: