Publikohen fakte shumë interesante për skuadrën e Dritës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohen fakte shumë interesante për skuadrën e Dritës

20:04 | 24 Shtator 2020

Janë publikuar disa fakte interesante për skuadrën e Dritës.

Drita sot luan në fazën e tretë kualifikuese të Ligës së Evropës.

Ndeshja fillon në ora 20:30 dhe zhvillohet në stadiumin e njohur “Armata Polake”.

Pak orë para ndeshjes, klubi polak, Legia Warswava ka publikuar disa fakte interesante për Dritën e Gjilanit.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”, klubi elitar polak ka publikuar gjashtë fakte për tri herë kampionen e Kosovës.

Postimi i plotë i Legia Warszawa:

“Fakte interesante për Dritën:

U themelua në vitin 1947

Ngjyrat e klubit: e kaltërt dhe e bardhë

Trajneri: Ardian Nuhiji

Golashënuesi më i mirë në edicionin paraprak: Kastriot Rexha me 13 gola

Tri herë kampione e Kosovës

Fituese e Superkupës“.

Komento: